zamknij
Czy wygląd ma wpływ na karierę zawodową?

Czy wygląd ma wpływ na karierę zawodową?

0udostępnień
22 marca 20183425Views

Zewnętrzny wizerunek w niewielu sytuacjach jest tak ważny, jak w miejscu pracy. Nawet jeśli nie pracujesz na co dzień z klientami, nie możesz zaniedbywać wyglądu zewnętrznego. Osoby, które dbają o wygląd fizyczny, postrzegane są jako bardziej profesjonalne, sumienne i rzetelne.

Już na etapie starań o pracę można zauważyć, że przy dwóch kandydatkach o takich samych kwalifikacjach, większe szanse ma ta, która lepiej wygląda. Schludny wygląd, zadbane włosy i paznokcie, perfekcyjny makijaż, ubiór dobrany nie tylko do okazji, ale także do sylwetki – te wydawałoby się marginalne sprawy, mogą mieć niebagatelny wpływ na rozwój kariery zawodowej lub jej stagnację. Osoba, która dba o siebie, roztacza wokół aurę profesjonalizmu. Praktyka pokazuje, że dzieje się tak nawet wtedy, gdy w rzeczywistości jej kwalifikacje pozostawiają wiele do życzenia. Nie warto tworzyć fałszywego obrazu w oczach współpracowników, ale warto o siebie zadbać.

Kobiety, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie, najczęściej decydują się na zmianę fryzury lub koloru włosów. Jednak dobór koloru włosów to często nie jest łatwa sprawa. Co prawda ładnemu to we wszystkim ładne i nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komuś podoba, ale na pewne rzeczy warto zwrócić uwagę. Kolor włosów dobiera się nie tylko do własnego gustu, ale także do koloru skóry i oprawy oczu. Blondynka z mocno czarnymi brwiami i grubymi czarnymi rzęsami będzie wyglądała równie groteskowo, jak brunetka z blond rzęsami i bladą cerą. Zmiany – tak, ale kompleksowe.

Zmiana fryzury to często impuls do dalszej wzmożonej dbałości o siebie. Może to być walka o idealnie płaski brzuch, a może kompleksowa wymiana garderoby. Nierzadko jedno idzie w parze z drugim – szczuplejsza sylwetka niejako wymusza na kobiecie nabycie nowych spodni i spódnic. Warto pamiętać, że sylwetkę lepiej jest rzeźbić uprawianiem sportu niż kolejną dietą cud, która zazwyczaj kończy się efektem jo-jo. Uprawianie sportu wyrabia samodyscyplinę, wymusza wyjście z domu, nawet gdy nie mamy ochoty, ponadto usprawnia organizm od strony fizycznej, wzmacnia mięśnie i kości, dotlenia tkanki i mózg. Zalety sportu są nie do przecenienia. Osoby, które uprawiają jakikolwiek sport, mają mniejsze problemy ze zdrowiem, zazwyczaj są uśmiechnięte, optymistyczne, tryskają energią.

Co jeszcze może zmienić kobieta, by wyglądać i czuć się lepiej? Kolory! To one, chociaż bagatelizowane, mają ogromny wpływ na samopoczucie i oczywiście na wygląd. Nie warto upierać się przy zielonym (bo taki ładny, wiosenny), jeśli jest całkowicie nietwarzowy. Trzeba też pamiętać, że ciemne kolory (czerń, granat, grafit, brąz), o ile mężczyznom dodają powagi, to kobietom dodają lat. Jakie więc kolory wybrać dla siebie? Tu znowu dużo do powiedzenia ma karnacja. Brunetka lepiej wygląda w czerwieni, a blondynka w różu. Jednak ten stereotyp można i warto przełamywać. Brunetka w błękitach, blondynka w fioletach to także nie są złe wybory. Kwestią kluczową jest łączenie kolorów i staranny dobór dodatków. Duże i ciężkie korale będą źle wyglądały przy delikatnej sukience na ramiączkach. I odwrotnie. Mały wisiorek wizualnie zginie przy ciężkiej, zimowej garsonce.

Ostatnią rzeczą, o którą na pewno warto zadbać, są dłonie. Długie paznokcie i tipsy wyszły już z mody. Prawdopodobną przyczyną jest fakt, iż przeszkadzają w obsłudze komputera. Jednak niezależnie od tego, czy paznokcie są długie, czy krótkie – muszą być zadbane. Równo obcięte, opiłowane i pomalowane nadadzą dłoniom ładnego wyglądu. Ponadto kobieta, która dba o paznokcie, jest postrzegana jako bardziej kobieca. A kobiecość nigdy nie wyjdzie z mody.

Charakter torebek Armaniego

Czemu pracownicy nie są wierni korporacjom? Oto prawdziwe powody