zamknij
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

0udostępnień
ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oznacza, że przyszły pracodawca jest zainteresowany naszymi kwalifikacjami. Aby zaprezentować siebie z jak najlepszej strony powinniśmy dobrze przygotować się merytorycznie oraz wizerunkowo, ponieważ bardzo często pierwsze wrażenie może zaważyć na naszym sukcesie w czasie spotkania w sprawie pracy. Podpowiemy wam jak przygotować ubiór na rozmowę kwalifikacyjną.

Zanim zdecydujemy się na ubiór na rozmowę kwalifikacyjną w pierwszej kolejności powinnyśmy zapoznać się ze standardami ubiorów w firmie i na stanowisku, o jakie się ubiegamy. Możemy to zrobić poprzez własną obserwację, znajomych lub firmę rekrutującą.

zestaw3

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną należy dobrać rozmiarem do figury, ponieważ będziemy wyglądać zabawnie w zbyt obcisłym lub za bardzo obszernym. Powinien być w miarę modny, ale nie ekstrawagancki. Nie może być zniszczony, musi być czysty i wyprasowany.

Najbezpieczniejszym strojem na rozmowę kwalifikacyjną będą: kostium albo żakiet ze spódnicą lub spodniami. Spódnica powinna sięgać do kolan lub trochę poza nie (tzw. midi). Należy wystrzegać się bluzek z dużymi dekoltami – tak aby pracodawca skupiał się na tym co mówimy a nie na naszym biuście. Polecane są bluzki koszulowe w kolorze białym lub współgrającym z kolorami kostiumu lub żakietu.

zestaw2

Należy pamiętać o założeniu rajstop lub pończoch – nie zapominajmy o tym także latem.

Ubrania na rozmowę kwalifikacyjną powinny być wykonane z materiałów w mirę dobrej jakości, takich jak wełna (w tym tweed), bawełna, jedwab i inne o deseniach gładkich, w prążki lub kratki (należy unikać dużych wzorów – na przykład kwiatów i grochów).

Dobrze widzianymi kolorami jest czerń, szarości, granat, beże. Mogą być również inne, ale stłumione wymienionymi kolorami. Należy wystrzegać się pomarańczowego, czerwonego i różowego – ponieważ są zbyt ostre.

Bardziej luźny i oryginalny styl ubioru jest dopuszczalny w przypadku starania się o pracę w firmach z pogranicza sztuki i biznesu, takich jak: domy mody, agencje reklamowe.

W chłodne dni jako nakrycie wierzchnie wybierzmy płaszcz a nie kurtkę.

zestaw1

Buty na rozmowę kwalifikacyjną

Na rozmowę kwalifikacyjną należy założyć buty niezniszczone, czyste, zakrywające palce i pięty. Obcasy nie powinny być zbyt wysokie, w przeciwnym razie możemy czuć się niekomfortowo i mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Lepiej jeśli nie będziemy musiały skupiać się na krokach, które należy wykonać między miejscem, gdzie czekamy na rozmowę a pokojem, do którego nas zaproszą.

Dodatki do ubioru na rozmowę kwalifikacyjną

Biżuteria powinna być skromna. Nie należy obwieszać się ozdobami, aby nie wyglądać jak drzewko bożonarodzeniowe – nawet jeśli rozmowę mamy przed samymi świętami. Polecane są perły lub skromne, drobne łańcuszki.

Fryzura i makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Przed pójściem na rozmowę w sprawie pracy należy umyć włosy, w przypadku włosów farbowanych zadbać o to, aby nie mieć odrostów. Uczesanie powinno być skromne.

Kobieta starająca się o pracę nie może przesadzać z makijażem – powinien on być delikatny, a użyte przez nią perfumy nie powinny być zbyt ostre, ponieważ taka woń nie każdemu może odpowiadać.

Ponieważ rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo stresująca, dlatego pamiętajcie o użyciu dezodorantu.

Kwas hialuronowy, koenzym Q10 i rybi kolagen – odmładzające trio

Gdzie szukamy miłości?