Jesteś zainteresowana pracą na stanowisku dziennikarza w wydawnictwie, redakcji gazet, redakcji pism, stacji telewizyjnej czy w redakcji portalu internetowego? Tu znajdziesz wzór CV dla dziennikarza.
CV dziennikarza – jak każde inne – powinno zaczynać się od danych, takich jak: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon i adres mailowy.
Następnie należy podać informacje o posiadanym wykształceniu, najlepiej humanistycznym. Wypełniając tę część CV, trzeba podać datę rozpoczęcia i ukończenia studiów, a także nazwę uczelni i kierunek.
Następną częścią CV dziennikarza jest doświadczenie zawodowe. Praca i praktyki w wydawnictwach prasy papierowej, redakcjach portali internetowych, a także stacjach telewizyjnych czy radiowych powinny być przedstawione tak, aby potencjalny pracodawca wiedział czego kandydat nauczył się podczas wcześniej wykonywanej pracy.
W kolejnej części CV dziennikarza należy wskazać ukończone szkolenia przydatne w pracy dziennikarza, a następnie określić znajomość języków obcych. Informacje o szkoleniach i znajomości języków obcych warto potwierdzić certyfikatami i dyplomami.
CV dziennikarza powinno też informować o umiejętnościach, które są niezbędne w wykonywaniu zawodu, np. obsługa komputera, obsługa programów cms.
Zawód dziennikarza przeznaczony jest dla osób posiadających talent do umiejętnego wypowiadania się w mowie i piśmie, kreatywnych, odpowiedzialnych, komunikatywnych, odpornych psychicznie. Dlatego warto również dodać do CV nasze cechy osobowościowe, przydatne w zawodzie dziennikarza i oczekiwane przez potencjalnego pracodawcę.
W CV dziennikarza powinny się znaleźć informacje o nagrodzonych artykułach czy programach. W tej części warto wymienić nazwę konkursu, nazwę nagrody i rok jej otrzymania.
Do CV można dołączyć trzy, cztery artykuły, które potwierdzą umiejętności dziennikarskie kandydata.