Jesteś zainteresowana pracą na stanowisku grafika w agencji reklamowej, wydawnictwie, firmach poligraficznych czy studiach projektowych? Tu znajdziesz wzór CV dla grafika.
CV grafika – jak każde inne – powinno zaczynać się od danych, takich jak: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon i adres mailowy.
Następnie należy podać w odwróconej chronologii informacje o zdobytym wykształceniu. Informacje o dyplomie ukończenia studiów wyższych dla grafików powinny znaleźć się na pierwszym miejscu. Należy przy tym podać datę rozpoczęcia i ukończenia studiów, a także nazwę uczelni i kierunek.
Kolejną częścią CV grafika jest doświadczenie zawodowe. Praca, staże i praktyki w firmach poligraficznych, wydawnictwach, agencjach reklamowych, studiach projektowych czy w firmach, które zatrudniają grafików powinny być omówione w taki sposób, aby potencjalny pracodawca wiedział czego kandydat nauczył się podczas wcześniej wykonywanej pracy.
W kolejnej części CV grafika należy wskazać kursy i szkolenia związane z pracą grafika, a następnie określić znajomość języków obcych. Informacje o szkoleniach i znajomości języków obcych można potwierdzić właściwymi certyfikatami.
CV grafika powinno też informować o umiejętnościach, które są przydatne albo niezbędne w wykonywaniu zawodu, np. znajomość programów graficznych.
Warto również podać cechy osobowościowe poszukiwane przez pracodawców wśród osób aplikujących na stanowisko grafika. Są to m.in.: sumienność, kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i odpowiedzialność.
W CV grafika warto napisać o nagrodzonych projektach, podając w tym: nazwę konkursu, nazwę nagrody i rok jej otrzymania.
Do CV warto dołączyć swoje portfolio.
Osoba, która aplikuje na stanowisko grafika może wykazać się kreatywnością i przygotować swoje CV w ciekawej szacie graficznej.