Manicure hybrydowy przebojem wdarł się na polski rynek kosmetyczny. Jest gwarancją zadbanych paznokci i znakiem idealnego wyczucia trendów. Nic więc dziwnego, że na jego punkcie oszalało tyle kobiet. Ucieszy je z pewnością wiadomość, że wykonywania manicure hybrydowego nie trzeba koniecznie powierzać specjalistom – można go również zrobić w domowym zaciszu. Nie wymaga to wielkich umiejętności, ale jedynie staranności i uwagi. Sprawdźmy zatem, jak to zrobić i co jest do tego potrzebne?
Jak zrobić manicure hybrydowy?
Manicure hybrydowy to przede wszystkim trwałość, idealnie wykonane paznokcie hybrydowe będą nienagannie wyglądać nawet przez 2-3 tygodnie. Nie zniszczą się podczas prac domowych, czy też w trakcie uprawiania sportu – w odróżnieniu od zwykłego lakieru, który w takich sytuacja po prostu odpryskuje i powstają na nim nieestetyczne zarysowania.
Właśnie dlatego tak wiele kobiet decyduje się na wykonywanie manicure hybrydowego w domu. Od czego zacząć? Przede wszystkim od przygotowania niezbędnych akcesoriów. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebne są: lampa UV lub LED, zmywacz do paznokci/odtłuszczacz, lakier podkładowy – baza, lakier hybrydowy i TOP, pilniczek do paznokci, drewniany patyczek, cążki do wycinania skórek i oliwka. Mając to możemy się zabrać za wykonanie hybrydy.
Manicure hybrydowy krok po kroku
KROK 1.
Manicure hybrydowy zaczynamy od przygotowania płytki, a zatem na początku zmywamy dokładnie stary lakier. Na tym etapie skracamy pilniczkiem paznokieć do zwykle noszonej długości i formujemy jego kształt. Patyczkiem odsuwamy skórki.
Następnie przygotowujemy płytkę paznokcia – by lakier hybrydowy się na niej idealnie trzymał. Płytkę odtłuszczamy zmywaczem lub specjalnym odtłuszczaczem używając płatków bezpyłowych, tak by na powierzchni paznokcia nie pozostały żadne pyłki.
KROK 2.
Następnie nakładamy cienką warstwę lakieru podkładowego – bazy i utwardzamy pod lampą UV (czas jest zależny od lampy, którą dysponujemy).
KROK 3.
Kolejny krok to nałożenie dwóch warstw koloru. Każda z nich powinna być osobno utwardzana pod lampą UV przez 2 minuty. Zazwyczaj te dwie warstwy dają już odpowiednie nasycenie kolorem, ale czynność tę można powtarzać do uzyskania optymalnego efektu krycia. Lepiej jest nałożyć jedną cienką warstwę więcej, niż od razu jedną grubą.
KROK 4.
Na koniec nakładamy TOP, który również utwardzamy pod lampą (czas utwardzania jest zależny od lampy, którą dysponujemy).
KROK 5.
Ostatnia czynność to przetarcie paznokci cleanerem, by usunąć tzw. warstwę dyspersyjną i nabłyszczyć lakier. Potem wystarczy już tylko wetrzeć w skórki oliwkę, a w skórę dłoni serum lub krem.
Najczęściej popełniane błędy przy manicure hybrydowym
Robienie hybrydy w domu wymaga należytej staranności, by efekt i trwałość dorównywał paznokciom zrobionym w studio manicure. Ze względu na mniejszą wprawę i częstotliwość wykonywania zabiegu trzeba zwrócić szczególną uwagę na grubość nakładania poszczególnych warstw. Powinny być tak cienkie jak to tylko możliwe, w przeciwnym razie lakier może odchodzić lub będą się na nim tworzyć pęcherzyki.
Inna ważna rzecz, to dokładne pokrycie (zamknięcie) końcówki paznokcia przy nakładaniu podkładu, lakieru i topu. To niezbędny warunek, by lakier nie odpryskiwał. Równie istotne jest właściwe oczyszczenie i odtłuszczenie paznokcia. Płytka musi być gładka, by lakier trzymał się deklarowane 14-21 dni. Kształt paznokci formujemy tylko przed położeniem hybrydy. Piłowanie gotowych paznokci odsłania wolny brzeg paznokcia. Jeśli dostanie się tam powietrze, tłuszcz czy brud, to lakier będzie odchodził. Bardzo ważne jest też dokładne odsunięcie lub wycięcie skórek. Jeśli je zostawimy zostaną pokryte lakierem, to nie tylko nie wygląda to dobrze, lecz również zmniejsza trwałość lakieru.
Innym często popełnianym błędem jest nieumiejętne zdejmowanie hybrydy. Zdrapywanie, piłowanie lub frezowanie uszkadza naturalną warstwę paznokcia i osłabia go. Do usuwania manicure hybrydowego służą specjalne preparaty zwierające aceton.
Odpowiednio wykonana hybryda trzyma się w nienagannym stanie przez minimum 14 dni, niezależnie od wykonywanych prac domowych, ogrodowych, uprawiania sportu. To idealne rozwiązanie, gdy nie ma czasu na codzienne poprawki manicure. Warto wybrać to rozwiązanie prowadząc intensywne życie zawodowe, na wakacje czy różne specjalne okazje.