zamknij
Wykorzystanie eyelinera nie jest Twoją mocną stroną? Zmień to, dzięki kilku prostym wskazówkom!

Wykorzystanie eyelinera nie jest Twoją mocną stroną? Zmień to, dzięki kilku prostym wskazówkom!

0udostępnień

Kreska na oku – taka mała rzecz, a tak wiele może zmienić w wyglądzie naszych oczu! Cienka kreska sprawia, że makijaż oczu staje się dużo bardziej wyrazisty, zaś gruba nadaje spojrzeniu prawdziwej głębi. Trzeba jednak przyznać, że zrobienie idealnie równej kreski to prawdziwa sztuka – rzadko kiedy, udaje się to za pierwszym razem. To zadanie, które wymaga od nas poświęcenia dużo czasu oraz cierpliwości. Jesteś gotowa na wyzwanie? Poznaj kilka prostych wskazówek, które pomogą w stworzeniu idealnej kreski!

Najlepszy eyeliner dla początkujących

W rysowaniu kresek na oczach bardzo duże znaczenie ma nie tylko technika wykonania makijażu, ale też sam eyeliner. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć różne rodzaje eyelinerów – o konsystencji stałej np. kredka, flamaster, jak i płynnej, w tym żelowy eyeliner, zamknięty w praktycznym i zakręcanym słoiczku. Panie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z eyelinerem powinny zdecydowanie zrezygnować z eyelinera w pisaku – wbrew pozorom najtrudniej jest nim wykonać idealną kreskę. Dla początkujących najlepsze mogą okazać się żelowe eyelinery, które nakłada się na powieki przy pomocy specjalnego pędzelka. Taka formuła kosmetyku pozwala zarówno na kontrolowanie jego ilości na powiece, jak i dostosowywanie grubości kreski do naszej urody oraz reszty makijażu.

Idealna kreska – makijaż krok po kroku

Przy malowaniu kresek na oczach, lusterko powinno leżeć na stole poziomo – w ten sposób będziemy widzieć całą powierzchnię powieki, co znacznie ułatwi nam wykonywanie makijażu.

Przed rysowaniem kresek, na powieki warto położyć jedną warstwę korektora, podkładu lub jasnego cienia do powiek – będą one tworzyły swoistą bazę, która ułatwi rysowanie kresek oraz utrwali cały makijaż.

Miękką kredkę do oczu, flamaster czy eyeliner w żelu, warto najpierw wypróbować na dłoni – jeśli będą one zbyt suche lub twarde, mogą utrudnić wykonanie kresek.

Pierwszą kreskę należy poprowadzić od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, trzymając się blisko linii rzęs, zaś przy końcu starać się poprowadzić ją nieco ku górze. Fotolia.com

Koniec kreski należy połączyć cienką linią z zewnętrznym kącikiem oka w taki sposób, by stworzyły one trójkąt. Następnie puste pole „trójkąta” należy również zamalować eyelinerem.

Powstałe na powiece „niedociągnięcia” należy poprawić kolejną warstwą eyelinera lub zatuszować kredką w podobnym kolorze.

Grubość kreski należy dostosować do własnych preferencji, a także do kształtu oka. Jeśli posiadamy małą powiekę, lepiej zdecydować się na cienką linię, bowiem gruba kreska może znacznie pomniejszyć oko, a także sprawić, że będziemy wyglądały na dużo starsze niż w rzeczywistości.

Dużym ułatwieniem w wykonaniu idealnej kreski może być wykropkowanie pożądanej linii na powiece i połączenie jej punkt po punkcie jednym pociągnięciem eyelinera.

Jeśli zauważymy jakieś niedoskonałości na naszej kresce, usuńmy je przed zaschnięciem tuszu na powiece – można w tym celu użyć patyczka kosmetycznego, delikatnie nasączonego w płynie do demakijażu, lub drewnianej łopatki do odsuwania skórek z paznokci.

Należy też pamiętać, by przy malowaniu kresek na oczach nie rozciągać zanadto powieki palcami – naciągnięta skóra może zniekształcić ostateczny wygląd kreski.

Zwieńczeniem makijażu z kreską na powiece powinno być dokładne i mocne wytuszowanie rzęs. Maskarę warto nałożyć od nasady aż po same końce, by nadać oczom efektu sztucznych rzęs.

Kreska na oku – ćwicz, ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz!

Osiągnięcie pełnego sukcesu w rysowaniu kresek na oczach jest możliwe tylko wtedy, gdy będziemy je wykonywać regularnie. Wyćwiczenie odpowiednich ruchów oraz właściwe „dawkowanie” preparatu sprawi, że rysowanie kreski na powiece będzie za jakiś czas odbywało się dużo szybciej i sprawniej.

W biznesie opłaca się być hojnym, czyli o prezentach dla klientów

Myślisz o założeniu działalności gospodarczej na krótko przed porodem? Uważaj – będą zmiany!